Siteua.info - створи собі сайт безкоштовно!

:: Меню ::

Головна

1. Як створюють веб-сторінки
1.1 Як створюють веб-сторінки
1.2. Як розмістити веб-сервер-сторіночку на сервері
1.3. Як написати веб-сторінку
1.4. Огляд програм для проглядання веб-сторінок
1.5. Огляд програм для створення веб-сторінок
1.6.(Частина-I) Створення веб-сторінок за допомогою програми Allaire Homesite/Cold Fusion
1.6.(Частина-II)Автоматизація введення

2. Основні засоби мови htmL
2.1. Просте форматування тексту
2.2. Найголовніше на будь-якій веб-сторінці - гіперпосилання
2.3. Як створити списки на веб-сторінці
2.4. Створення таблиць
3. Графіка на веб-сторінці
3.1.(Частина-I) Основні способи застосування графіки
3.1.(Частина-II)Зображення-карта
3.2. Графічні формати Інтернету
3.3. Графічні елементи оформлення веб-сторінок
3.4. Графічні маркери
3.5. Підготовка малюнків в програмі Xara Webstyle
3.6.(Частина-I)Підготовка малюнків в програмі Adobe Photoshop
3.6.(Частина-II)Прикраса зображення дрібними деталями
4. Оформлення веб-сторінки з використанням стилів
4.1. Оформлення за допомогою атрибуту STYLE
4.2. Визначення стилів в спеціальній таблиці
4.3. Огляд інших можливостей стильових таблиць
5. Використання звуку на веб-сторінці
5.1. Додавання звукового оформлення
5.2. Програми для стиснення звукових фрагментів
5.3. Маленькі хитрощі
6. Динамічні веб-сторінки на основі JavaScript
6.1. Прості приклади
6.2. Як писати власні функції
6.3. Динамічна зміна зовнішнього вигляду сторінки
6.4. Інші можливості мови JavaScript
7. Веб-сторінки, що реагують на дії користувача
7.1. Введення даних користувачем у форми htmL
7.2.(Частина-I)Сторінка, керована за допомогою миші
7.2.(Частина-II)Динамічне управління позиціонуванням елементів
7.3. Сторінка, керована з клавіатури
7.4.(Частина-I)Динамічне відображення тексту веб-сторінки
7.4.(Частина-II)Використання інших властивостей при роботі з текстом
7.5. Динамічна зміна графічних елементів веб-сторінки
8. Розміщення елементів на веб-сторінці і навігація по сайту
8.1. Використання структури фреймів
8.2. Управління розташуванням елементів веб-сторінки за допомогою таблиць
9. Додаткові можливості формування веб-сторінок
9.1. Приклад використання елементу управління Tabular Data
9.2. Приклад простого серверного сценарію
Цікаві сайти!
+

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Контакти
Додати у вибране

:: Друзі:

Biz-nes.info самовчитель по веденню бізнесу в інеті
Каталог
Цікаві статті інтернету

:: Статистика ::

каталог сайтів

 

 

 

 

 

1.4. Огляд програм для проглядання веб-сторінок

Відмінності між броузерамі

Отже, перш ніж йти далі, давайте окинемо поглядом броузери і подивимося, що ж вони можуть відображати, а що - ні. Дійсно, адже все, що ми напишемо, користувач дивитиметься саме в броузерах, і якщо ми не орієнтуватимемося на конкретні броузери, то результат може бути найнесподіванішим.

Звичайно, прості сторіночки (типу тій, яку ми написали в попередньому розділі) будуть, швидше за все, однаково виглядати у всіх броузерах. Проте, чим складніше сторіночка, тим більше відмінностей в її сприйнятті різними програмами перегляду. Ці відмінності можуть стосуватися розташування елементів на сторінці, реакції на дії користувача, зовнішнього вигляду окремих елементів і т.д. Створюючи веб-сторінку, корисно проглядати її в різних броузерах і коректувати код відповідно до того, що ви побачили. Нерідко може трапитися, що сторіночка, що дуже красиво виглядає в одному броузере, буде просто нечитаною в іншому. Створення складної сторіночки, яка майже однаково виглядає в різних броузерах, - завдання не з легенів. Тому ми б рекомендували орієнтуватися на якій-небудь один броузер, а сумісність з іншими підтримувати тільки на мінімальному рівні. Ще можна створювати копії сторіночок для різних броузеров, проте тут теж є невелика проблема, про яку розповімо трохи нижче.

І, нарешті, найпростіше рішення: створивши сторіночку, написати на її початку що-небудь типу: Краще всього виглядає в такому-то броузере” і помістити поряд посилання, клацнувши на якій, користувач міг би завантажити собі потрібну програму перегляду. Проте треба мати на увазі, що далеко не всі користувачі, швидше за все, захочуть це зробити, і не тільки тому, що не всі броузери безкоштовні. По-перше, не у всіх є можливість завантажувати великі об'єми даних з Інтернету, а по-друге, багато хто вже звик користуватися якоюсь програмою перегляду, і раду терміново встановити собі іншу викличе у них в кращому разі подив.

Броузер Internet Explorer

На сьогоднішній день найбільш популярною програмою проглядання веб-сторінок є броузер Microsoft Internet Explorer, яким користується приблизно половина тих, що всіх бродять по Інтернету. MS Internet Explorer версії 5 підтримує більшість вимог HTML 4.0, і саме на цю програму ми орієнтуватимемося в прикладах, приведених в цій книзі. Ця програма безкоштовна, і її можна завантажити з адреси http://www.microsoft.com/windows/ie_intl/ru/download/. Там же можна відновити версію броузера і узяти різні доповнення до цієї програми. Майже всі кардинальні нововведення з'явилися в програмі MS Internet Explorer починаючи з версії 4. Проте деякі моменти, пов'язані в основному з реакцією на призначені для користувача дії і інтерпретацією коду, написаного на мові JavaScript, все ж таки істотно змінилися в п'ятій версії. Тому не дивуйтеся, якщо сторіночка, написана для Internet Explorer версії 5, при перегляді в четвертій версії видаватиме, наприклад, повідомлення про “помилку сценарію”. До речі, п'ята версія Internet Explorer здатна автоматично коректувати дрібні неточності. Інші броузери цього не уміють, і для них ці неточності виливатимуться і повідомлення про помилки. Програма Internet Explorer підтримує як сценарну мову не тільки мову JavaScript,но і винайдений компанією Microsoft мова VBScript, яка походить від мови Visual Basic. Оскільки веб-сторінки, написані з використанням VBScript, реально існують, то тільки використання броузера Internet Explorer дозволяє сьогодні адекватно відобразити їх вміст. У мові VBScript з'явилися деякі цікаві можливості, відсутні в JavaScript 1.0, такі, наприклад, як функція автоматичного ігнорування помилок в циклі (On Error Resume Next). Ми не розглядаємо в цій книзі мову VBScript, оскільки все ж таки універсальною мовою сценаріїв на сьогоднішній день є JavaScript.

Що стосується раніших версій MS Internet Explorer, то їх використання породжує ряд проблем. Так, наприклад, в третій версії використана досить своєрідна реалізація JavaScript, і деякі функції, написані для пізніших версій або для броузеров компанії Netscape, в Internet Explorer 3 працюють не зовсім правильно. Крім того, оскільки проект HTML 4.0 тоді ще тільки зароджувався, в Internet Explorer 3 відсутні функції реакції на призначені для користувача дії, можливість довільного розташування елементів оформлення і ін. Немає також підтримки каскадних таблиць стилів. В деяких випадках виникають проблеми з навігацією між фреймами. А в ще раніших версіях цього броузера взагалі була відсутня підтримка мов сценаріїв і були доступні тільки найпростіші засоби.

Броузер Netscape Navigator

Другим по популярності броузером в світі є Netscape Navigator. На відміну від MS Internet Explorer, ця програма реалізована для багатьох платформ, включаючи OS/2 і UNIX з її клонами. На “He-Win.dows-компью-терах” Netscape Navigator продовжує залишатися найбільш популярною програмою проглядання веб-сторінок.

На момент написання цих рядків вийшов другий попередній реліз шостої версії Netscape Navigator В цій версії також реалізована підтримка багатьох вимог HTML 4.0, проте не в такій повній мірі, як в MS Internet Explorer 5. Зокрема, на призначені для користувача дії як і раніше можуть реагувати далеко не всі елементи веб-сторінки. Програму Netscape Navigator можна безкоштовно отримати, звернувшись за адресою www.netscape.com. У попередній версії цієї програми (четвертою) не підтримувалися нові теги, запропоновані в четвертій версії Internet Explorer (наприклад <BUTTON>), що дуже утрудняло написання динамічних сторінок, сумісних одночасно і з Internet Explorer, і з Netscape Navigator. Третя і раніші версії програми не підтримували реакцію на призначені для користувача дії взагалі, а також всі теги, пов'язані з позиціонуванням.

Інші властивості перегляду

Не дивлячись на те що програмами MS Internet Explorer і Netscape Navigator користуються переважна більшість користувачів Інтернету, існують і інші броузери, раз у раз використовувані в роботі. Серед них варто відзначити програму Opera, яку можна отримати за адресою www.operasoftware.com (проте ця програма не є безкоштовною - вона розповсюджується за принципом Shareware). До речі, в 1999 р. експерти відзначали, що підтримка каскадних таблиць стилів (CSS) краще всього реалізована саме в цій програмі. Броузер Opera має багато достоїнств (компактність, швидкість роботи, зручний інтерфейс з детальною індикацією завантаження сторінки), та інші. Проте підтримка динамічних елементів тут здійснена ще в меншому ступені, чим в броузерах від Netscape.

Гідний уваги також і чисто російський броузер Ariadna. Він був спроектований спеціально під потреби російських користувачів. На жаль, після версії 1.3 розробники припинили роботу над проектом.

Засоби проглядання веб-сторінок зараз вбудовуються також в багато програм більш “загального” призначення, наприклад в kfm (це файловий менеджер-переглядач KDE, StarOffice і навіть в програму роботи з електронною поштою The Bat! (для проглядання HТМL-вкладень). Проте всі вони мають обмежені можливості в порівнянні із спеціалізованими програмами, і при створенні веб-сторінок на них орієнтуватися не слід.

 

Топ Порно | https://stol-kirov.ru/


:: Наша кнопка ::

Отримати код:


:: Реклама ::

+setl

:: Ссилки ::

+


:: Баннери ::

 

 

 


Copyright © Siteua.info, 2008