Siteua.info - створи собі сайт безкоштовно!

:: Меню ::

Головна

1. Як створюють веб-сторінки
1.1 Як створюють веб-сторінки
1.2. Як розмістити веб-сервер-сторіночку на сервері
1.3. Як написати веб-сторінку
1.4. Огляд програм для проглядання веб-сторінок
1.5. Огляд програм для створення веб-сторінок
1.6.(Частина-I) Створення веб-сторінок за допомогою програми Allaire Homesite/Cold Fusion
1.6.(Частина-II)Автоматизація введення

2. Основні засоби мови htmL
2.1. Просте форматування тексту
2.2. Найголовніше на будь-якій веб-сторінці - гіперпосилання
2.3. Як створити списки на веб-сторінці
2.4. Створення таблиць
3. Графіка на веб-сторінці
3.1.(Частина-I) Основні способи застосування графіки
3.1.(Частина-II)Зображення-карта
3.2. Графічні формати Інтернету
3.3. Графічні елементи оформлення веб-сторінок
3.4. Графічні маркери
3.5. Підготовка малюнків в програмі Xara Webstyle
3.6.(Частина-I)Підготовка малюнків в програмі Adobe Photoshop
3.6.(Частина-II)Прикраса зображення дрібними деталями
4. Оформлення веб-сторінки з використанням стилів
4.1. Оформлення за допомогою атрибуту STYLE
4.2. Визначення стилів в спеціальній таблиці
4.3. Огляд інших можливостей стильових таблиць
5. Використання звуку на веб-сторінці
5.1. Додавання звукового оформлення
5.2. Програми для стиснення звукових фрагментів
5.3. Маленькі хитрощі
6. Динамічні веб-сторінки на основі JavaScript
6.1. Прості приклади
6.2. Як писати власні функції
6.3. Динамічна зміна зовнішнього вигляду сторінки
6.4. Інші можливості мови JavaScript
7. Веб-сторінки, що реагують на дії користувача
7.1. Введення даних користувачем у форми htmL
7.2.(Частина-I)Сторінка, керована за допомогою миші
7.2.(Частина-II)Динамічне управління позиціонуванням елементів
7.3. Сторінка, керована з клавіатури
7.4.(Частина-I)Динамічне відображення тексту веб-сторінки
7.4.(Частина-II)Використання інших властивостей при роботі з текстом
7.5. Динамічна зміна графічних елементів веб-сторінки
8. Розміщення елементів на веб-сторінці і навігація по сайту
8.1. Використання структури фреймів
8.2. Управління розташуванням елементів веб-сторінки за допомогою таблиць
9. Додаткові можливості формування веб-сторінок
9.1. Приклад використання елементу управління Tabular Data
9.2. Приклад простого серверного сценарію
Цікаві сайти!
+

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Контакти
Додати у вибране

:: Друзі:

Biz-nes.info самовчитель по веденню бізнесу в інеті
Каталог
Цікаві статті інтернету

:: Статистика ::

каталог сайтів

 

 

 

 

 

1.2. Як розмістити веб-сервер-сторіночку на сервері

Почнемо з кінця

Уявимо собі, що наша веб-сервер-сторіночка (або сайт) вже готова і ми з розчуленням милуємося нею на екрані свого комп'ютера. Як же тепер зробити так, щоб і інші відвідувачі Інтернету теж могли нею милуватися?

Для цього існує декілька способів. В принципі, можна це зробити, навіть нікуди сторіночку не копіюючи, але це має сенс, лише коли свій комп'ютер постійно підключений до Інтернету (наприклад, з використанням виділеної лінії).

Адрес в Інтернеті

Подібно до того як будь-який телефон в телефонній мережі має свій унікальний номер, будь-який комп'ютер, підключений до Інтернету, теж має свій унікальний номер, який називається IP-адресою. IP-адреса складається з чотирьох чисел, розділених крапками (це, звичайно, тільки для полегшення людського сприйняття - насправді це всього лише 32-бітова послідовність), наприклад: 195.34.32.11. До речі, це реальна IP-адреса DNS-сервера московського Інтернет-провайдера “Мту-інформ”). По IP-адресі в Інтернеті можна знайти будь-який комп'ютер.

Якщо ваш комп'ютер підключений до Інтернету на постійній основі, то, швидше за все, у нього вже є і власна IP-адреса. Тоді, щоб дозволити всім споглядати свою сторіночку, залишається тільки встановити спеціальну програму, звану веб-сервером-сервером, і розмістити саму сторіночку в теці, доступній для читання по мережі. Втім, це вже окрема тема, і що цікавляться установкою і настройкою веб-сервера-сервера ми посилаємо до спеціальної літератури.

Де знайти сервер для публікації

Не всі мають постійне з'єднання з Інтернетом. Тим, у кого з'єднання тимчасове, набагато простіше розмістити свою веб-сервер-сторіночку на якому-небудь чужому комп'ютері, спеціально для цього настроєному. Це може бути, наприклад, сервер вашого Інтернет-провайдера (як прабіло, всі провайдери надають таку послугу безкоштовно) або один з так званих безкоштовних Інтернет-серверів. На безкоштовному Інтернет-сервері можна отримати деяку кількість дискового простору для своєї веб-сервера-сторіночки. Таких серверів в Інтернеті множина. Ось лише деякі з них: співтовариство Geocities (www. yahoo, corn), XOOM (xoom.corn/home), російський сервер “Халява” (www.halyava.ru), сервер www.chat.ru і багато інших.

Як відправити матеріали серверу

Отримавши місце на сервері, можна завантажити туди всі файли своєї сторіночки. Для цього найзручніше скористатися так званим з'єднанням FTP-. При цьому процес завантаження файлів на сервер візуально мало відрізняється від звичного процесу копіювання файлів. Наприклад, в програмі WS_FTP на лівій панелі видно файли, розташовані на своєму комп'ютері, а на правій - файли, розташовані на видаленому сервері. Для завантаження файлів на сервер необхідно їх виділити і натиснути кнопку Copy (Копіювати).

Якщо ви збираєтеся часто оновлювати свою сторінку, вам буде корисна службова програма Ftpweb, написана ще в 1996 р. компанією BIT Software (згодом перейменованою в ABBYY). Ця програма може відстежувати, які файли сторіночки були змінені з моменту останнього завантаження, і автоматично копіювати їх на сервер. Від нас практично нічого при цьому не потрібне, окрім натиснення на кнопку Process (Виконати). Програму до цих пір можна завантажити з сервера компанії, хоча, на жаль, нових її версій не випущено і, по всій віді- мости, їх випуск не планується.

Доменні імена

Добре, а як же “називатиметься” наша сторіночка? Як користувачі Інтернету зможуть її знайти? Як ми вже говорили вище, будь-який комп'ютер в Інтернеті має свою унікальну IP-адресу. Тому, якщо сторіночка лежить на комп'ютері з IP-адресою, наприклад, 194.34.45.8 в каталозі /Мураде, то будь-якому користувачеві для її перегляду досить набрати в адресному рядку броузера наступну адресу: http://194.34.45.8/Mypage. Проте запам'ятовувати і вводити адреси в цифровому вигляді не дуже зручно. Для полегшення завдання існує система так званих доменних імен (DNS - Domain Name System). Більшості IP-адрес поставлена у відповідність деяка назва - доменне ім'я. Наприклад, сайт Інтернет-провайдера “Гласнет” знаходиться за адресою http://www.glasnet.ru. Погодитеся, що запам'ятати і набрати такий запис людині набагато простіше, ніж безглузду комбінацію цифр.

Доменні імена видаються відповідно до строгих правил. В кінці імені, після останньої крапки, в них міститься так зване ім'я домена верхнього рівня. В більшості випадків це двохбуквений код країни, якою належить даний ресурс. Наприклад, закінчення .ru означає Росію, .иа - Україну .de - Германію .fr - Францію і т.д. Обширний список кодів країн ви можете знайти в Додатку 6. Крім того, доменом верхнього рівня може бути також трьохбуквений код, що означає організаційну приналежність ресурсу. Наприклад .com - комерційна організація .gov - урядова .mil - військова і т.п.

Доменні імена читаються справа наліво. Та частина доменного імені, яка розташована безпосередньо перед останньою крапкою, називається доменним ім'ям другого рівня. Домени другого рівня видаються (зазвичай за гроші) власниками доменів першого (верхнього) рівня. У будь-якому випадку, мати власний домен другого рівня вважається достатньо престижним.

Власники доменних імен другого рівня, у свою чергу, можуть розпоряджатися доменними іменами третього рівня і т. д., але подальше раз-вертиваніє імен в більшості випадків має тільки декоративний сенс. Крайню ліву позицію в записі доменного імені займає мережеве ім'я комп'ютера (у локальній мережі), на якому працює серверна програма. Багато хто дає цьому комп'ютеру ім'я www, щоб підкреслити, що його ресурси відносяться до служби World Wide Web - тоді доменне ім'я сайту починається з поєднання www.

Пояснимо сказане на прикладі. Припустимо, що є користувач Сергій Сергєєв, який реєструвався у провайдера Black Line, вибравши собі реєстраційне ім'я (логін) sergesergeev. У провайдера, зрозуміло, є власний сервер і сайт з адресою www.blackline.ru. На цьому сервері провайдер розміщує веб-сервера-сторіночки своїх користувачів, кожну в окремому каталозі. Після того, як Сергій Сергєєв розмістить свою веб-сервер-сторіночку на сервері провайдера, вона буде, швидше за все, мати адресу www.blackline.ru/~sergesergeev або просто www.blackline.ru/sergesergeev. Деякі провайдери замість імені каталога дозволяють використовувати реєстраційне ім'я як домен третього рівня, наприклад, так: www.sergesergeev. blackline. ru.

Якщо ж Сергій Сергєєв вирішив розмістити свою сторіночці на безкоштовному сервері, наприклад, в співтоваристві Geocities, то там йому видадуть яке-небудь довге ім'я, наприклад: www.geocities.com/SiHconValley/6285. Співтовариство Geocities - це віртуальне місто з своїми віртуальними вулицями, кварталами і будинками. Веб-сторінка клієнта в цьому “місті” - це як би окреме віртуальне домоволодіння. “Жителі” цього “міста” прагнуть селитися на тематичних “вулицях” по загальних інтересах, щоб у вільний від основної роботи час заходити один до одного “в гості”. Насправді, звичайно. Silicon Valley (Кремнієва долина) - це просто каталог на жорсткому диску, і можливо, що і “домоволодіння” (тобто веб-сервер-сторіночка) з номером 6285 в нім вже реально існує.

На перший погляд, розміщувати свою Web-сторіночку на сервері, що надає таку довгу адресу, не дуже зручно, і багато хто прагне використовувати місце, яке надає власний сервіс-провайдер. Проте пригадаєте про те, що сервіс-провайдеров часто міняють. Якщо ми розмістимо свою сторіночку у провайдера, а потім вирішимо його змінити, то втратимо до неї доступ. Тоді наші відвідувачі, швидше за все, ще довго споглядатимуть її в законсервованому вигляді - адже ми не зможемо її оновлювати. Зате коли веб-сервер-сторіночка розташована на Geocities або іншому подібному сервері, ніяк не пов'язаному з сервіс-провайдером, то міняти провайдерів можна скільки завгодно без жодного збитку для себе.

Тут і далі всі імена і назви гіпотетичні. Наприклад, провайдера Black Line у нас не існує. У тих випадках, коли використовуються реальні назви, це спеціально вказано в тексті.

Логін (login, від log in) - имя для входу в систему.

Тут і далі ми опускаємо префікс http://, вказуючий на відповідний мережевий протокол, оскільки в більшості програм проглядання веб-сторінок протокол http визначений за умовчанням і даний префікс додається до адреси автоматично.

Можна, звичайно, про все поклопотатися заздалегідь і поставити, наприклад, переадресацію на нове місцеположення сторіночки, поки що є доступ до старого сервера. Проте не завжди у нас буває можливість відразу про все подумати...

Реєстрація імен

А як бути, якщо хочеться зробити адресу сторіночки коротшою, такою, що запам'ятовується? Для цього існують численні служби переадресації, наприклад: come.to, www.da.ru, attend.to (всі назви реальні). Наприклад, якщо Сергій Сергєєв розмістив на своїй сторіночці інформацію про свою фірму “Пугач”, він може безкоштовно зареєструвати такі імена, як filin.da.ru(або www.filin.da.ru), come.to/filin і т.п. При цьому користувач, що набрав ці адреси в своєму броузере, автоматично переадресовуватиметься на веб-сервер-сторіночку, розміщену де завгодно: на сервері провайдера, на сервері Geocities або ще де-небудь.

Ну, а якщо ви хочете придбати для себе домен другого рівня, то вам доведеться звернутися у відповідну організацію. Так, наприклад, розподілом імен в домені .ru займається організація РОСНІЇРОС (www.ripn.ru). За реєстрацію в цьому випадку доведеться заплатити гроші, проте у результаті ви матимете адресу, що легко запам'ятовується. До речі, багато користувачів, ігноруючи послуги пошукових машин, часто намагаються знайти веб-сервера-сторіночки, набираючи навмання адреси типу www.имя.Компания.ru, так що, маючи таке ім'я, ви отримуєте великі шанси на відвідини.

Ми, взагалі кажучи, ще не розглянули питання, як зробити так, щоб користувачі дізналися про існування наший веб-сервера-сторіночки. Способів для цього існує множина. Можна представити її пошуковим системам, щоб вони включили її в свої бази покажчиків. Можна підключитися до системи баннерного обміну і ін. Проте це абсолютно окрема тема, що явно виходить за рамки нашої книги. Що цікавиться цим питанням можна порадити звернутися до відповідної спеціальної літератури. А ми давайте повернемося до основної теми і поговоримо про те, як же створювати веб-сторінки. Новая Реклама на счетах МГТС Москва. | Реклама в каждый дом Единое информационное пространство реклама на подъездах | https://stol-kirov.ru/ | What is ADP Run? | Удивительные детали о Моне Лизе, которые вы, возможно, не знали.


:: Наша кнопка ::

Отримати код:


:: Реклама ::

+setl

:: Ссилки ::

+


:: Баннери ::

 

 

 


Copyright © Siteua.info, 2008